AutoCAD WS Nedir? Nasıl Kullanılır?

tarafından,

, AutoCAD WS, Yazılım 1

Merhaba arkadaşlar,

AutoCAD WS çizimlerimizi İnternet ortamında saklayabileceğiniz, müşterilerinize gösterebileceğiniz ve basit düzeltmelere imkan veren bir servistir. iOS ve Android cihazlarınıza yükleyerek mobil ortamda da kullanabileceğinis AutoCAD WS aynı zamanda ücretsizdir. Bu sayede AutoCAD’iniz olmasa bile biriniz sizinle AutoCAD WS ortamında paylaştığı bir çizimi görüntüleyebilir, üzerinde düzeltmeler yapabilir ve notlar alarak geri dönüş yapabilirsiniz. Tüm bunlar için yapmanız gereken kayıt olmak.

AutoCAD WS web sitesine giderek kendinize yeni bir hesap oluşturabilirsiniz. AutoCAD WS’ye hesap oluşturup girdiğinizde sizi ilk ekran karşılıyor.

Bu ekranda yeni çizimlerin bir özeti ve varsa AutoCAD WS mesajları sizi bekliyor. WS’deki yenilikler bu ekrandan rahatça takip edilebilir.

AutoCAD WS hesap açtığınız anda size web üzerinde bir alan oluşturuyor (WorkSpace). Bu alana büyüklüğü 15MB’ı geçmeyen çizimlerinizi sınırsız sayıda yükleyebilirsiniz. Çizimlerinizi soldaki “Drawings” menüsüne basarak listeleyebilirsiniz. Bu sekmede kendinize klasörler oluşturup, gerekli yönetimi yapabilir çizimlerinizi WS’ye yükleyebilirsiniz. Bunlara sonra değineceğim.

Son olarak bu genel tanıtım yazımda yüklü çizimleri nasıl açabileceğinizi göstereceğim. Çizimin üzerine çift tıklayarak çizim editörüne geçilir.

Bundan sonra WS ile ilgili bir çok yazı yayımlayacağız ve size bütün inceliklerini anlatacağız. Şimdilik hoşça kalın.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Umarız sizlere faydamız dokunmuştur. Yazılarımızı kaçırmamak için posta abonesi olabilir, ya da facebook sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz. Facebook'ta Paylaş linkine basarak yayılmamıza yardımcı olabilirsiniz.

“AutoCAD WS Nedir? Nasıl Kullanılır?” yazısına bir yorum yapılmış

  1. [...] AutoCAD WS Nedir? Nasıl Kullanılır? (7)AutoCAD’de Ölçek Kavramı ve Birimleri Anlamak (6)289 Adet Elektrik Sembolü Download Köşemizde (6)A’dan Z’ye Ölçülendirme 14 – Ölçü Stili Ayarları Hakkında Temel Bilgiler (6)AutoCAD’de Koordinat Giriş Yöntemleri (4) En Çok İndirilenler289 Adet Elektrik Sembolü (550)Kuzey İşareti (498)AutoCAD Çizim Sekmeleri (AutoCAD 2013) (475)Engelli WC (208)e-book : Layout Kullanarak Çıktı Almak (172)72 Adet Vitrifiye Bloğu (118)Kategoriler [...]


Yorum bırakın

Lütfen yorumlarınızı yaparken aşağıdaki kurallara uyunuz:

  • Mutlaka konuyla ilgili olsun
  • Küfür ve hakaret içermesin
  • Şahsi istekler içermesin
  • Övgü ve sövgü cümlelerinde aşırıya kaçılmasın